Hoşgeldiniz! Dyt.Gökçe Orakcı kimdir ?

Herkese merhaba! 

Ankara’da 1993 yılında soğuk bir kasım sabahında dünyaya geldim. Doğumumla beraber ailem İzmir’e taşındı. İlkokul 2. sınıfa kadar 8 sene İzmir’de yaşadıktan sonra kalıcı şekilde tekrar Ankara’ya taşındık.

İlkokul, ortaokul ve lise eğitimimi Ankara’da tamamladım ve 2012 yılında Başkent Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü’nü kazandım. Hazırlık senesinden sonra 8 dönem fakülte eğitimimi her dönem onur öğrencisi olmaya hak kazanarak tamamladım.

Diyetisyen olmak her zaman için hayalimdi. Doğumdan itibaren ölene kadar her canlı beslenmek mecburiyetindeyken, beslenme bilimini en iyi şekilde öğrenmek düşüncesi çok ilgimi çekti. Henüz beslenmeyi yeni öğrenen bir bebekle, beslenme fonksiyonunu kaybeden yaşlılar arasındaki o geniş aralıktaki toplumun beslenmesini izleyebilmek, hayatlara dokunmak, bana dünyaya geliş amacımı hatırlattı.

Her geçen gün bilimsel doğruların değiştiği bu bilim dalını takip etmek dinamik bir yapıyı beraberinde getiriyor. Hayatı sevmek, hayatla berber değişmek, değişimlere kolay adapte olabilmek gibi özellikler bu gibi her dinamik meslekte fayda sağlıyor bence.

Bilgiye ulaşmak çok kolay ancak doğru bilgiye uğraşmak bu kadar zorken sonucu sağlık olan her konuda en doğru bilgiye ulaşmak istiyoruz.

Bu eğlenceli platformda beslenme olmazsa olmazdı bence, sizce ?  Medya Çuvalı’nda bulunma amacım, sanata ve eğlenceye ihtiyaç duyan siz saygıdeğer insanlarla beslenme de konuşarak en doğru bilgiyi en doğru ortamda almanızı sağlamak ve biraz da eğlenmek.

Doğru bilinen yanlışlar hakkında konuşmak, besinlerin hiç bilmediğiniz özelliklerini öğrenmek, kalorisi düşük gizli tarifleri keşfetmek ve dolayısıyla daha bilinçli beslenmek hiç bu kadar kolay olmamıştı.

 

08-01-2018