Sıla Yüksel İle Müzikli Köşe

Merhaba ! İnsanın kendinden bahsetmesi her zaman daha zor olmuştur. Okuduğumuz okullar, doğduğumuz yer, seçtiğimiz ya da seçmek zorunda kaldığımız meslekler kim olduğumuzun yakınından bile geçmez kimi zaman. Yazdıkça ve okudukça tanıyacağız birbirimizi.. Yine de bu ufak bir girizgah yapacağımız gerçeğini değiştirmiyor.


Müzik hayatıma TRT bünyesinde çok sesli korolarda koristlik yaparak başladım. Sonrasında alınan dersler, kurulan müzik grupları, üniversitede defalarca gidilen vokal workshoplarıyla macera devam etti. Albüm dinlemeye, müzisyenleri, müzik yazarlarını takip etmeye fazlasıyla meraklı bir kişi olarak, üniversite öğrenciliği dönemlerinde müzik yazılarıyla haşır neşir olmaya, yazı-çizi işlerine bulaşmaya başlamıştım.

Şu anda ise, bir yandan bir reklam şirketinde metin yazarlığı yapıyorum. Diğer yandan ise, kurduğumuz ekibimizle sahne almaya, üretmeye, denemeye devam ediyoruz. Sizlerle her hafta, albüm eleştirileri, müzisyenlerin sıkıntıları, bu işin arka planıyla ilgili yazılarımı paylaşacağım. Başlayalım mı?

13-02-2018